Ben 10 !!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Süper Güçlerin Hissedildiği 1 numaralı RPG forumu !!!

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Role Playing Game [RPG] Nedir?

YazarMesaj
Ben Tennyson
Admin

Role Playing Game [RPG] Nedir? Empty
MesajKonu: Role Playing Game [RPG] Nedir?   Role Playing Game [RPG] Nedir? I_icon_minitimeSalı Mayıs 06, 2008 1:55 pm

- Rpg Nedir?

Role Playing Game.. Yani Rol Oyunları. Bu sihirli dünya, gerçek dünyayı içinde barındırıyor. Konular, gerçek yaşamda olabilecek ya da olmaya yakın olabileceği
gibi bilim-kurgu da olabilir. Önemli olan bir hikayenin anlatılması. Evet her oyunda bir hikaye anlatılır ama RPG'lerde konu aslında oyundur. Tabi siz bu puzzlenin parçalarını tamamlarken kötülerle iyilerin savaşını da vermeniz gerekir.

RPG Oyunlarının hikayeden oluşması, kimi zaman bir kerelik oyunlar olarak değerlendirilmesine yol açar. Evet belki oyunu tamamladığınızda ve hikayenin sonuna ulaştığınızda oyunu tekrar oynamak istemezsiniz ama RPG'lerin özelliği aynı zamanda kolay hazırlanabilir olmasıdır. Evet sizlerde RPG hazırlayabilirsiniz.

Olması Gerekenler

Bir RPG'de olması gerekenler şunlar:

- Bir konu/hikaye/senaryo.

- Belli özelliklere sahip karakter grupları (Öğrenci,Müdür,Sihir Bakanı,Başkan vs.)

- Karakterlere ait özellikler (para, saldırı, görünüm, zeka, sihirler gibi..) mutlaka bulunur.

- Bir harita. (Oyunun içinde geçtiği)

-Rpg Renkler

Ayrıca hikayeyi yazarken alnatım için bir renk,Konuşma içinde bir renk seçin...

-Örn: Gün başlıyordu.Sisli hava zaman geçtikte dağılmaktaydı,bir anda karşıdan bir uğultu duydu ve " Kim Var orada? her kimsen çık ortaya!"dedi ve elini bileğine uzattı.Hemen bir yaratığa dönüşmek için çabaladı...

- Gibi. Başarılar...
http://benten.hareketforum.net

Role Playing Game [RPG] Nedir?
1 sayfadaki 1 sayfası